05 augusta 2019

Poďte si zašportovať

O obci Liptovská Teplička
Nachádza sa v Prešovskom kraji, na severnom úpätí Nízkych Tatier, s nadmorskou výškou 920 m n. m. v strede obce. V súčasnosti má 2380 obyvateľov. S katastrálnym územím takmer 9686 ha a vyše šesťdesiat kilometrovou hranicou patrí k najväčším dedinám Slovenska. Krajinu v obci a jej okolí tvarujú dominanty: architektúra, pivnice, stodolište, terasovité políčka. Z pôvodnej ľudovej architektúry je zachovaných viacero zrubových domov, jedna drevenička slúži ako múzeum – Teplický dom. Obec je rodiskom viacerých významných osobností ako i Mons. Thdr. Štefana Náhalku pápežskeho preláta, spoluzakladateľa Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme a Mons. Štefana Garaja – pápežského preláta, dlhoročného správcu spišskej diecézy, po oboch rodákoch sú pomenované ulice, ostatné ulice nesú pôvodné nárečové názvy. (zdroj: http://www.liptovskateplicka.sk/obec-1/zakladne-udaje-o-obci-20sk.html)

Pár viet k behuObec je známa aj športovými aktivitami, spomeniem napr. Beh SNP, ktorý sa uskutoční o necelý mesiac - 7.9.2019 (sobota). Osobne ma veľmi zaujal tento beh a to hlavne z dôvodu lokality, bežci sa môžu skutočne tešiť na nádhernú prírodu Nízkych Tatier a úžasné scenérie a spomienka na udalosti SNP počas 2. svetovej vojny. Obec Liptovská Teplička má prívlastok Partizánska obec, kde sa dodnes konajú spomienkové slávnosti na počesť padlým vojakom počas bojov. 

Čo sa týka konkrétnych tratí, tak na výber sú dve varianty a to: 21 km/900 metrov prevýšenie a 11 km/330 metrov prevýšenie. Trate behu sú určené pre všetky vekové kategórie. Každý si môže samozrejme vybrať podľa svojej náročnosti. Príďte si zašportovať a užiť si tak krásny deň v prírode.
O OZ Infinity sport team Liptovská Teplička

Predmetný beh organizuje občianske združenie Infinity sport team Liptovská Teplička. OZ vzniklo pred vyše dvoma rokmi s cieľom šíriť zdravý životný štýl a podnecovať ľudí k športu. Medzi ich doterajšie aktivity patrilo hlavne usporadúvanie spoločných bežeckých tréningov. Účasť na športových súťažiach na okolí ale aj po celom Slovensku. Členovia OZ boli už druhý rok po sebe(ešte pred vznikom OZ) ocenení obcou Liptovská Teplička ako športovci roka. Minulý rok sa im úspešne podaril rozbehnúť projekt Beh SNP.

Nájdime si prosím čas aj v tejto uponáhľanej dobe a spravme niečo aj pre seba, pre svoje zdravie, čerstvý vzduch, príroda aj to sú atribúty pre ktoré sa určite oplatí tento beh/športovú akciu absolvovať. Viac informácií nájdete tu

FB stránka podujatia:

FB event:
https://www.facebook.com/events/1052832494925872/